?

Log in

28 лютого, у понеділок, у Києві біля Погоджувальної ради депутатських фракцій Верховної Ради студентські та молодіжні організації проведуть акцію протесту проти останніх “освітніх нововведень” української влади. В цей же день акція протесту відбудеться і в інших містах України (Харків, Львів, Донецьк, Житомир, Івано-Франківськ, Миколаїв, Хмельницький, Сімферополь, Рівне, список міст може поповнитись).

Збір о 10:00 біля виходу з м. “Арсенальна”. Далі – марш-демонстрація та мітинг біля Погоджувальної ради за адресою вул. Грушевського, 18/2.

Нагадуємо, що 31 січня у Києві, Донецьку, Житомирі, Хмельницькому, Харкові, Запоріжжі та Одесі студентські та молодіжні організації провели акції протесту проти ухвалення законопроекту № 7468-1 “Про вищу освіту”. У відповідь Голова Верховної Ради Володимир Литвин ініціює розширене засідання парламентського Комітету з питань освіти і науки за участі протестувальників. Проте 16 лютого жоден з авторів законопроектів № 7468 та № 7468-1 на засідання Комітету не прийшов, а Комітет жодного рішення щодо даних законопроектів не прийняв, бо... не було кворуму. Тобто депутати проігнорували премовини з молоддю.

Організатори київської акції протесту: Незалежна студентська профспілка "Пряма дія", Громадянський рух "Відсіч", Всеукраїнська молодіжна організація "Фундація Регіональних Ініціатив" (ФРІ), Студентська колегія НаУКМА.

Організаторами акції у інших містах виступають, окрім осередків деяких з перелічених, і інші студентські та молодіжні організації.

До організації акції не залучені політичні партії, припартійні оранізації та провокатори. Під час акції заборонена символіка політичних партій, припартійних оранізацій та провокаторів.


ДОКЛАДНІШЕ про акцію читайте тут - http://fri.com.ua/?p=8064

Мітинги 23.02.2011

 

23 лютого у Луганську об 11 годині розпочався мітинг під міською радою.                                          

   

Протестувальники вимагали владу дотримуватися обіцянок і зобов*язань до погорільців багатоквартирного будинку Стандартного містечка. Також було запропоновано на основі російськомовної школи №16 міста Луганська, яку влада планує закрити, відкрити українську гімназію та дитячий садок. Відповідні звернення були переданіу міську раду та заступнику меру.
  
 
О 13 годині цього ж дня під обласною прокуратурою розпочався мітинг проти політичних репресій і переслідувань громадських активістів.  
 
Учасники розповідали про політку влади відносно свобод громадян, яку та проводить зараз по всій Україні і конкретно про переслідування самих себе (чи то за видання книжки «Справжній Ворошилов», чи то за участь у підприємницькому майдані, чи то за організацію захисту україномовної школи у Лисичанську). На завершення акції учасники проскандувалои «Ні поліцейській державі!». Було передане відповідне звернення до Прокуратури.
 
 
 
У п'ятницю, 18 лютого, під обласною радою Луганська відбувсь мітинг проти підвищення тарифів ЖКХ. У заході взяли участь представники ВО «Свобода», «Нашої України», УНП, громадської організації «Луганці». Було висловлено обурення з приводу політики влади, невиконання нею соціальних обіцянок людям, гасла «Україна для людей». 


«Постійне зростання тарифів на газ, на світло, на воду заводять наших громадян в глухий кут. Чому у Луганській області найвищі тарифи? Чому у нас падає економіка?» - запитує представник «Свободи» Олександр Кобозєв. «Сьогодні, незважаючи на різні політичні погляди, ми зібралися висловити, згідно Конституції та чинного законодавства, свою громадянську позицію. Ми маємо право на гідне життя, яке гарантує нам Конституція. Але ми бачимо що сьогодні відбувається: зростають тарифи, так звані податкові реформи знищують малий та середній бізнес. За рахунок чого відбуваються ці реформи? За рахунок нас з вами. Закривають школи, скорочують робочі місця. Вчителі та лікарі залишаються без роботи, нема гідної зарплатні, але за рахунок нас збагачуються представники «великого капіталу»,ті, хто має владу. Таким чином вони заганяють в глухий кут український народ і цим користуються. Поневолений народ легше тримати на гачку. Сьогодні патріотичні сили Луганська висловлюють свою незгоду з цими тарифами і ці тарифи вже набувають характеру сніжного кому. Ми повинні сьогодні об’єднатися і висловити свою громадську позицію» – заявив націоналіст.


 

Виступили і інші представники ВО «Свободи»: Сергій Коваленко наголосив що «саме влада нас наближає до подій, які відбуваються у Тунісі та Єгипті», Микола Лисенко зачитав найбільш контрастні з діями обіцянки з листівки Партії Регіонів, порівняв ціни на воду в регіонах України (де луганські виявились найвищими) і навів конкретні приклади порушень і зловживань влади в Луганську і в області. Олександр Кобозєв нагадав, що влада часто каже про малий бюджет та невистачання коштів, однак на пам’ятник «жертвам ОУН-УПА» вона гроші знайшла, а на швидку допомогу виділяє усього 1 гривню 40 копійок, себе депутати також, дивлячись на їх маєтки, автомобілі, костюми, не ображають. Денис Шуліка зазначив що сьогоднішня влада є антинародною: «Вона проводить наступ на наші соціальні, національні, релігійні, культурні права. Партія Регіонів зараз робить те, що 70 років тому робила фашистська Німеччина. Вони роблять все щоб крупний капітал жирів від свого достатку, а ми стали рабами, жебраками в нашій країні. Нам потрібно дати відсіч сьогоднішній владі, нам потрібно виводити людей як в Єгипті, як в Тунісі і знищити цю владу, бо ця влада є антинародною».«Влада оцінюється за своєю ефективністю та справедливістю, що нажаль не можна сказати про нашу владу. На початку свого господарювання людство започаткувало перший спосіб господарювання – збиральництво. Сьогодні це залишилось в аборигенів Австралії та індіанців Амазонки. Але наша влада по-суті діє так само. Ні інновацій, ні нових технологій – збирають через систему нових цін, збільшення тарифів, через оподаткування – немає жодного прогресу й перспективи у розвитку. Безперечно, така влада не має права на керування і я погоджуюсь з моїм попередником, що виступав, – треба підійматись і усунути цю владу» - зазначив голова Луганської обласної організації УНП Валентин Ткалич.

Представник «Нашої України» (прізвище нажаль не записав) також окреслив проблеми, які зараз постали перед суспільством (тарифи, транспортне питання). «Можна сказати лише одне: ганьба нинішній владі!».

На завершення, протестувальники оголосили плани на наступні акції – пікетування міськради у наступну середу, 23 лютого, «По-перше щодо закриття школи №16 міста Луганська, з пропонуванням зробити на основі цієї російськомовної школи українську гімназію та при ній відкрити дитячий садок. По-друге проти скорочень лікарів та закриття лікарень. По-третє щодо невиконання владою обіцянок погорільцям багатоквартирного дому Стандартного містечка».
 

Жодного рішення щодо законопроектів "Про вищу освіту", зареєстрованих наприкінці 2010 року, не прийняв вчора парламентський Комітет з питань освіти і науки. Причина - в Комітеті не було кворуму. Жоден з авторів законопроектів на засідання також не прийшов.

Нагадуємо, що засідання парламентського Комітету було ініційоване Головою Верховної Ради Володимиром Литвином, як відповідь на студентські протести. "Я прошу Комітет з питань науки й освіти вивчити звернення учасників пікету і провести розширене засідання Комітету, запросити всіх, кому не байдужа тема проекту закону, що стосується вищої освіти, і зняти будь-які підстави для інсинуацій", - заявив Володимир Литвин 31 січня під час Погоджувальної ради парламенту. А вчора член Комітету Олесь Доній повідомив, що засідання було спричинене листом Голови Верховної Ради.

"Звісно, обурює таке відношення до студентства," - каже присутній на засіданні Комітету заступник Голови Всеукраїнської молодіжної організації "Фундація Регіональних Ініціатив" (ФРІ) Михайло Каменєв. - "Обурює й те, що відсутній під час засідання член Комітету й співавтор одного з законопроектів Максим Луцький ще 3 лютого в прямому ефірі Радіо “Ера” пообіцяв відкликати з Верховної Ради свою версію проекту, проте і досі не дотримався свого слова. До того ж відкликати законопроект пан Луцький обіцяв на тому ж тижні, коли давав обіцянку. Натомість 10 лютого під час круглого столу в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту депутат Луцький чомусь має сміливість заявляти: коли захочу - тоді законопроект і відкличу."

"Також дивує поведінка чиновників Міносвіти," - продовжує Михайло Каменєв. - "Під час вчорашнього засідання Комітету Директор департаменту вищої освіти Міністерства Ярослав Болюбаш фактично повторив сказану в прямому ефірі каналу "Інтер" заяву Дмитра Табачника про те, що "законопроект Луцького" - не міністерський проект. Проте 10 лютого під час круглого столу в Міністерстві Перший заступник Міністра Євгена Суліма в присутності депутата Луцького чомусь привселюдно заявляє, що "законопроект Луцького" - проект саме Міністерства освіти і науки, молоді та спорту."

Під час вчорашнього засідання парламентського Комітету з питань науки та освіти студентські та молодіжні організації – організатори акцій протесту 31 січня – Незалежна студентська профспілка “Пряма дія”, Громадянський рух “Відсіч” та ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) вкотре озвучили проти чого виступатимуть "в будь-якому з чинних та в можливих майбутніх законопроектах та інших рішеннях щодо вищої освіти". Докладніше читайте тут - http://fri.com.ua/?p=7771

Нагадуємо, що 31 січня у Києві, Донецьку, Житомирі, Хмельницькому, Харкові, Запоріжжі та Одесі студенти провели акції протесту проти ухвалення законопроекту № 7468-1 “Про вищу освіту”. Організаторами київської акції протесту були Незалежна студентська профспілка “Пряма дія”, Громадянський рух “Відсіч”, Всеукраїнська молодіжна організація “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ), Спудейське братство НаУКМА, Студентська колегія НаУКМА, Центр візуальної культури. Організаторами акцій у інших містах виступили, окрім осередків деяких з перелічених, і інші студентські та молодіжні організації.

Лідеру Комуністичної партії України,

Голові парламентської фракції Комуністичної партії України

Петру СИМОНЕНКУШановний Петре Миколайовичу!

Звертаємося до вас як до лідера Комуністичної партії України, і хочемо проінформувати Вас про дії члена КПУ, народного депутата України Самойлик Катерини Семенівни, які не лише грубо порушують програму Комуністичної Партії України та прямо суперечать передвиборчим обіцянкам як партії, так і Вашим особистим, але й несуть в собі серйозну загрозу для репутації партії.ЧИТАТИ ДАЛІCollapse )

У четвер, 10 лютого, о 10 годині ранку під стінами міської ради Красного Луча розпочався мітинг-протест проти закриття україномовної школи № 15 .

 

У протесті взяли участь  учні, вчителі, представники батьківського комітету, Всеукраїнське об’єднання «Свобода», «Наша Україна» і громадська організація «Луганці».

Протестувальники висловили обурення з приводу намірів влади закрити єдину україномовну школу міста. До протесту також долучилися медики, які вийшли протестувати проти запланованого скорочення.


 

Замість того щоб вирішувати соціально-економічні питання, з якими ми кожного дня стикаємося: це підвищення житлово-комунальних послуг, безробіття, влада робить що? Тисне на україномовні школи. Тому, шановне товариство, для того щоб зберегти державу, зберегти націю, зберегти Україну нам треба захищати україномовні школи. Якщо у нас, українців заберуть останнє – мову, а мова нас об’єднує, незалежно від Сходу і Заходу, то це вже буде не українська держава, а це буде, просто кажучи, «насєлєніє». Ми, українці, на своїй, Богом даній землі і ми відстоюємо свою рідну мову» - заявив у  інтерв’ю телеканалу «Ірта» член тимчасового обласного комітету ВО «Свобода» Олександр Кобозєв.

Олександр Кобозєв також зазначив, що привід влади до закриття шкіл або лікарень через брак фінансування – повна дурня, бо варто поглянути хоча б на автівки, на яких їздять  депутати. Він пригадав про встановлений за бюджетні кошти пам’ятник «жертвам ОУН-УПА» минулого року у Луганську, коли в той же час «на швидку медичну допомогу було виділено всього 1 гривню 40 копійок», навів приклади депутатської розкоші. «І тому, коли вони кажуть, що в бюджеті не вистачає коштів – нехай менше вони розкрадають! Менше використовують на своїх коханок, на свої автівки, на своїх охоронців, на свої костюми, їжу.  « Ми повинні захищати кожну школу від закриття, кожну лікарню, і захищати кожного українця» - сказав у підсумку націоналіст.

Далі виступив з промовою Сергій Коваленко, член тимчасовго обласного комітету ВО «Свобода», голова громадської організації «Луганці»: «Доброго дня, шановне товариство! Чому ми з вами сьогодні зібрались? Тому що ми протестуємо проти політики нашого керівництва. Після президентських виборів на нас насунулась іще більша економічна та соціальна криза. Зараз закривають школу у Красному Лучі – я вважаю що це взагалі політика нової влади. Ви подивіться що робить Табачник – він нищить освіту. Цього року вводять новий закон про вищу освіту – ми будемо з цього приводу пікетувати обласну раду і наші вузи. Я пропоную разом з нами об’єднуватись і відстоювати кожну школу, кожного вчителя, кожного учня, кожного лікаря, кожного шахтаря. Ми знаєм що у Красному Лучі закривається лікарня, у Іванівці лікарню скорочують, йде затримка зарплатні по деяких шахтах. Я вважаю що тільки через вуличні акції ми зможемо захистити себе, наші родини і наших дітей».


 Далі слово надали екс-меру Красного Луча, народному депутату міської ради, Лук’яненку Сергію Васильовичу. «Дорогі краснолучане! Усі ви знаєте, що 28 грудня було прийнято рішення міської ради № 20 о закритті і ліквідації як юридичного лиця школи № 15. Але дане рішення таке, що без згоди громади сесій не мала права приймати таке рішення» - заявив екс-мер. Він висловив солідарність, підтримку протестувальникам і пообіцяв їм допомогу.

 

Свободівець Денис Шуліка зазначив що закриття шкіл і освітніх закладів, і україномовних, і російськомовних,  а також бібліотек, є зрадою перед Батьківщиною і злочином перед народом. 

 

У батьківському комітет заявили: «Ми не підемо зі школи, ми маєм на це право, яке гарантоване статтею 10 Конституції України, і ніколи не дозволемо поповнювати місцевий бюджет за рахунок шкіл».

 

 Протестувальники, керуючись статтею 10 Конституції України та статтями 32 і 75 Закону України про місцеве самоврядування, направили звернення у міську раду з вимогою: :«15.02.2011 року скликати позачергову сесію Краснолуцької міської ради з повісткою дня: 1. Відмінити рішення Краснолуцької міської ради №20 від 28.12.2010 в частині про закриття юридичного лиця ООШ №15. 2. Відсторонити від займаної посади заступника міського голови у соціальних питань Мягкого. 3. Звільнити начальника міського управління освіти Пострякову. В разі невиконання наших вимог залишаємо за собою право з 16.02.2011 розпочати безстрокове голодування».

 

 

 

ЖУРНАЛ № 32

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про стан справ у Луганській єпархії та діяльність преосвященного єпископа Луганського і Старобільського Тихона.

ДОВІДКА:

Преосвященний Тихон, єпископ Луганський і Старобільський, не виконує своїх обов’язків єпархіального архієрея, відзначається поведінкою, недостойною архієрейського сану, та своїми діями підриває авторитет Київського Патріархату. Незважаючи на неодноразові настанови Святійшого Патріарха Філарета преосвященний єпископ Тихон не виправився, чим порушує канони Православної Церкви, Статут УПЦ Київського Патріархату та власну архієрейську присягу, складену під час хіротонії на єпископа.

На даний час преосвященний єпископ Тихон (Петранюк) полишив Луганську єпархію.

УХВАЛИЛИ:

1. Преосвященного Тихона, єпископа Луганського і Старобільського, звільнити від управління Луганською єпархією та почислити на спокій.

2. Преосвященного єпископа Тихона (Петранюка) заборонити у священнослужінні до повного і правдивого покаяння.

3. Тимчасове керування Луганською і Старобільською єпархією доручити Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету.

cerkva.info/ru/sinod/1069-synod-13-12-10.html

ФРІСвободу мирних зібрань в Україні потрібно захистити від політиків. Про це наголошують у Всеукраїнській молодіжній організації "Фундація Регіональних Ініціатив" (ФРІ), посилаючись на текст нещодавно ухваленої резолюції Європейського Парламенту щодо ситуації в Україні.

У резолюції Європарламент, зокрема, констатує, що свобода зібрань опинилися в Україні під загрозою. Тому закликає українську владу повністю розслідувати всі повідомлення про порушення прав і свобод для виправлення будь-яких виявлених порушень. А також підкреслює, що співпраця влади з Європейською комісією "До демократії через право" (Венеціанська комісія) має вирішальне значення для забезпечення того, щоб законодавчі пакети реформ, які в даний час розробляються, були у повній відповідності з європейськими стандартами і цінностями.

"Нагадуємо, що в середині жовтня Венеціанська комісія ухвалила спільну думку щодо українського законопроекту "Про свободу мирних зібрань", більш відомого як законопроект № 2450," – наголошує Олена Літвішко, член керівних органів молодіжної організації. – "Причому законодавча ініціатива піддалася розгромній критиці європейських експертів. Зокрема, у Комісії вимагають від законопроекту, щоб відсутність повідомлення про зібрання не була підставою для заборони зібрання."

У резолюції щодо ситуації в Україні Європарламент також закликає всіх основних політичних зацікавлених сторін, включаючи український Уряд та опозицію, взяти участь в співпраці влади з Венеціанською комісією, та закликає українську владу запитувати у Комісії висновків щодо остаточних варіантів проектів законів.

Новий проект Закону "Про вищу освіту" суперечить передвиборчим обіцянкам Президента та Партії регіонів. Про це у своєму зверненні до міністерства освіти і науки заявляє Національний комітет Всеукраїнської громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!"

Молодь цієї коаліції студентських та молодіжних організацій наголошує, що остання редакція міністерського проекту загрожує ще більш комерціалізувати освіту в Україні, та може призвести до звуження права громадян на освіту та принципу доступності освіти, що закріплені у Конституції.ЧИТАТИ ДАЛІCollapse )

Український незалежний центр політичних досліджень за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" розпочинає реалізацію проекту "Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади". Партерами проекту стали ТО "ТОРО", Творчий центр ТЦК, Фундація регіональних ініціатив, Львівська обласна громадська організація ОПОРА, Донецька обласна організація Комітету виборців України, Одеський суспільний інститут соціальних технологій, Центр громадської адвокатури, ХОМГО "Нова генерація", Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики. 

Нагадуємо, що 3 листопада 2010 року Кабінет Міністрів постановою №996 ухвалив новий порядок створення громадських рад та проведення консультацій з громадськістю. Тепер склад громадських рад буде формуватися не за наказом міністра, а самими інститутами громадянського суспільства. Таким чином всі зацікавлені інститути громадського суспільства зможуть на 2 роки обрати склад громадської ради шляхом відкритого рейтингового голосування. Постанова також значно розширює список можливих членів громадської ради, та створює умови для запровадження більш демократичних процедур роботи громадських рад.

Тож гайда в громадські ради!

Навіщо? Матимемо додаткову можливість вчасно отримувати проекти рішень від органів влади різного рівня та додатковий інструмент громадського лобіювання.

Але маємо поквапитись. 3 листопада почався відлік 3-місячного терміну, протягом якого органи виконавчої влади мають створити громадські ради та забезпечити їх функціонування.

Український незалежний центр політичних досліджень разом партнерськими організаціями здійснюватиме методологічну і консультативну підтримку цього процесу. Вже найближчим часом на Вас чекають докладні методичні рекомендації, зразки документів, семінари та навіть консультаційна "гаряча лінія" про те, як створити впливові та ефективні громадські ради заради майбутнього України.

Ми запрошуємо всі зацікавлені організації долучитися до реалізації проекту "Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади".

Вже маєте питання? Телефонуйте!

Анастасія Красносільська
(044) 279 24 35
(044) 599 42 51
anastasia@ucipr.org.ua

Михайло Лебедь
(068) 121 77 41
mio.gazeta@gmail.com

Profile

украјіна
luhanske
Луганське живе тут!

погода в місті

Прогноз погоди в Луганську

Інтернет-ресурси Сходу

Луганська область:

 • ВО Свобода
 • Єдність - Молодіжний портал українців Луганщини + форум + ВКонтакте
 • Ворохобник - Культурницький сайт
 • Лутугине - наше місто! - Міський інтернет-проект + форум
 • Національний Альянс Луганська - Обласна організація
 • Луганці на last.fm
 • Луганський музично-драматичний театр + ВКонтакте


 • Донецька область:

 • donetsk_ua
 • Наша Хата - Портал українців Донеччини + форум + nasha_hata + ВКонтакте
 • Поштовх - донецька студентська організація + форум
 • NGO - портал громадянського суспільства + форум
 • Правий Бахмут + форум
 • Література рідного краю
 • Вітчизна - часопис


 • Харківська область:

 • Слобідський край - газета
 • Конус - Харків + форум
 • Спілка української молоди - харківська крайова організація
 • ВО Свобода
 • Харківський кобзарський цех + форум


 • ВКонтакте:


 • Слобожанщина
 • Патріотичний Харків
 • Патріоти України у м.Луганськ
 • Донецьк Український
 • "Патріот України" Донецький осередок
 • Східно-Донецька Республіка
 • Latest Month

  травень 2012
  S M T W T F S
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  

  Syndicate

  RSS Atom
  Розроблено LiveJournal.com
  Designed by Lilia Ahner